Biała szałwia to wieloletnie, wiecznie zielone zioło, które jest głównie stosowane do oczyszczania powietrza i energii w przestrzeni. Można również wykorzystać ją do zaparzenia herbaty, co ma różne potencjalne korzyści dla zdrowia.

Czym jest Biała Szałwia?

Naukowa nazwa to  Salvia Apiana, biała szałwia jest również popularnie znana jako święta szałwia lub szałwia pszczela. Występuje głównie w północnym Meksyku i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, na przykład w Kalifornii i innych regionach pustynnych. Krzew ten występuje na zboczach przybrzeżnych regionów. Ma wiecznie zielone liście pokryte włoskami, które uwalniają aromaty i olejki podczas ich pocierania, spalania lub zaparzania. Najczęściej spotykaną formą białej szałwii są małe suszone pęczki, lub luźne iście, które mają bardziej tradycyjne lub duchowe zastosowanie. Pęczki te są spalane dla ich aromatu i jako narzędzie do okadzania przestrzeni domowej czy ludzi z nagromadzonej negatywnej energii. Stosuje się ją również do odpędzania złych duchów.

Fot: Internet

Korzyści jakie można odnieść

Jak wspomniano powyżej, biała szałwia może mieć wiele zalet, w zależności od tego, czy jest spalana, ​​stosowana miejscowo, czy parzona w herbacie, w tym może nieść pomoc w leczeniu infekcji zatok, eliminowaniu bakterii z otoczenia, zmniejszaniu stanów zapalnych oraz wspomaganiu trawienia i oczyszczaniu przestrzeni z negatywnej energii.

Infekcje zatok – Palenie białej szałwii i wdychanie jej dymu, pomaga eliminować patogeny gnieżdżące się w organizmie, przez co może zmniejszać stany zapalne w zatokach. Biała szałwia zawiera olejek zwany eukaliptolem, jest to związek  przeciwutleniający, który może mieć pozytywny wpływ na infekcje dróg oddechowych, gdy jest spożywany jako herbata.

Działanie antybakteryjne –  Biała szałwia spożywana jako herbata może pomóc zmniejszyć obecność bakterii w organizmie. Spalana w większej przestrzeni może zredukować liczbę bakterii unoszących się w powietrzu nawet o 90%.

Zapalenia stawów –  Zgodnie z przeglądem słoweńskiego Narodowego Centrum AGRIS, herbata z szałwii  zmniejsza ból stawów i dyskomfort spowodowany zapaleniem stawów. Obecność fitoestrogenów i innych związków przeciwutleniających w szałwii oznacza, że ​​może ona pomóc zmniejszyć stany zapalne związane z menstruacją, w tym skurcze i uderzenia gorąca.

Poprawia trawienieTradycyjnie, to zioło było stosowane w celu poprawy trawienia, ponieważ olejki eteryczne zawarte w białej szałwii pomagają zmniejszyć stany zapalne w organizmie. Dzięki temu, mogą one łagodzić zapalenie hemoroidów oraz promować zdrowe i regularne wypróżnienia.

Oczyszczanie przestrzeni, okadzanie – Być może najbardziej znanym zastosowaniem białej szałwii jest spalanie suszonej rośliny. Tradycyjnie jest ona kojarzona z oczyszczaniem przestrzeni z negatywnej energii. Poczynając od drzwi własnego domu, szałwia jest palona, a dom „okadzany” dymem z szałwii. Potężny aromat i dym oczyszczają „stare powietrze” i „wymiatają” negatywną energię z przeszłych doświadczeń.

Stres i niepokój –  niektóre aktywne składniki szałwii, które są uwalniane podczas spalania, zmniejszają uczucie stresu i napięcia, pomagając w ten sposób zmniejszyć przewlekły niepokój i powiązane z tym objawy.

Zastosowania Białej Szałwii

Jak wyjaśniono powyżej, istnieją różne zastosowania białej szałwii, w tym parzenie herbaty, wiązanie suszonych liści i palenie ich jako kadzidła lub stosowanie ich jako miejscowego kompresu na ciele.

fot: redro

Fot: Redro

Herbata –  Aby zaparzyć herbatę ze świętej szałwii, umieść w kubku dwie łyżeczki świeżych liści szałwii (lub 1 łyżeczkę suszonych liści szałwii). Napełnij kubek wrzącą wodą i pozostaw liście do zaparzenia na 2-3 minuty. Odcedź herbatę i delektuj się smakiem. Możesz urozmaicić smak cytryną lub miodem.

Kompres –  Podobnie jak w przypadku parzenia herbaty, wsypujesz 3-4 łyżeczki liści szałwii w misce z ciepłą lub zimną wodą (w zależności od tego, czy chcesz mieć gorący czy zimny kompres).  Zamocz materiał, który chcesz użyć jako kompres ( możesz użyć pieluchy tetrowej), umieść go w miejscu, w którym dokucza Ci ból i owiń bandażem. Trzymaj taki kompres około jednej godziny. Możesz taki zabieg powtarzać kilka razy na dobę.

Palenie / „Smużenie” – Gdy już jesteś w posiadaniu białej szałwii, warto skorzystać z oczyszczenia swojej przestrzeni z nagromadzonej negatywnej energii. Taki zabieg przyniesie Ci wiele korzyści, które zostały wymienione powyżej.

Trzeba wspomnieć również o skutkach ubocznych

Niektórzy ludzie mają negatywne reakcje na szałwię, szczególnie gdy pije się ją w formie herbaty. Działania niepożądane obejmują nudności, wymioty, świszczący oddech, wysypkę lub wahania ciśnienia krwi. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych negatywnych skutków, natychmiast przerwij stosowanie, ponieważ możesz być uczulony na jakiś składnik chemiczny zawarty w białej szałwii. Palona szałwia użyta do okadzania może powodować podrażnienie oczu lub zatok, zwłaszcza przy bezpośrednim jej wdychaniu. Objawy te powinny minąć bardzo szybko gdy zaprzestanie się wdychania i przewietrzy pomieszczenie. Miejscowe podrażnienie skóry wywołane bezpośrednim kompresem na ciele jest możliwe, ale bardzo rzadkie i powinno również szybko przejść, po zdjęciu okładu.

Reasumując – Warto korzystać z darów natury ale warto to robić w pełni świadomie i podchodzić bardzo roztropnie podczas stosowania różnych ziół.

A tutaj zachęcamy do zapoznania się z artykułem w którym dowiesz się jak można oczyszczać/ leczyć się za pomocą dźwięku i wibracji. —->>>> Wibracja dźwięku – jako metoda uzdrawiania


misykrysztalowe.pl

źródło: Internet