Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ceremonia Kakao – Otwarcie Serca – Celebracja Życia

11 listopada, 2018-5:00 pm-9:00 pm

ODWOŁANE

 

Zapraszamy Was w podróż do odkrywania swojej osobistej Mocy, do swojej intuicji, do domu swojego serca i ciała.
Na Ceremonii Kakao przypomnimy sobie, że każda odpowiedź znajduje się w naszym wnętrzu/ sercu. Odczujemy, że możemy korzystać z naszej wewnętrznej mądrości oraz radości istnienia. Nauczymy się kierować nasz wzrok do wnętrza siebie aby w pełni wykorzystać nasz boski potencjał w życiu codziennym.

W trakcie Ceremonii Kakao będziemy aktywować naszą wrażliwość, zmysłowość, ekspresję, uwolnimy nasze emocje, a Duch Kakao oczyści nas ze zbędnych przekonań, blokad i otworzy na miłość i radość. Poprzez rytuały oczyszczania, medytacje, taniec, intuicyjny śpiew oraz głęboki relaks święte Kakao będzie Nas prowadzić do poznania prawdziwego Siebie.

Przebieg wydarzenia:
– Energetyczne oczyszczenie każdego uczestnika Palo Santo, Agua de Florida oraz Yerba Santa
– Stworzenie zamkniętego Kręgu i utworzenie Wspólnoty energetycznej.
– Relaksacyjny koncert na Misach Kryształowych, przygotowujący nas do przyjęcia Świętej Medycyny Kakao
– Omówienie Medycyny Kakao oraz zapoznanie się z intencjami uczestników
– Przyjęcie świętej Medycyny do swojego Serca (ta czynność będzie powtarzana podczas trwania całej Ceremonii)
– Medytacja z własną intencją, wczucie się w swoje ciało i zmysły.
– Ekspresja poprzez dźwięk, śpiew, taniec żywiołów, grę na instrumentach czy medytację.
– Wspólny posiłek zakańczający ceremonię, składający się z owoców i warzyw, przyniesionych przez uczestników.
Ceremonialny napój przyrządzany jest z surowego, ekologicznego, fair trade kakao z Kolumbii.
…………………………………………………….

Jak się przygotować do ceremonii:

– w dniu Ceremonii (a najlepiej również dzień przed i po) zaleca się zachowanie czystości energetycznej – unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa, a także stresu.
– nie jedz 3 godz. przed ceremonią, tak, żeby mieć pusty żołądek
– w dzień ceremonii nie pij kawy ani nie spożywaj nabiału
– w dzień ceremonii dbaj żeby Twoje ciało było dobrze nawodnione

Co ze sobą zabrać:

– ok 2 litry wody
– koc/ śpiwór, poduszkę
– wygodne jasne (najlepiej białe) ubranie
– notatnik i długopis
– wegańską przekąskę na wspólny stół, po ceremonii zjemy wspólnie
– własne przedmioty mocy (karty tarota, kamienie naturalne, amulety, pióra, instrumenty, karty runiczne itp. itd + białą świecę).
…………………………………………………….

Przeciwwskazania do wzięcia udziału w ceremonii to: poważne problemy z sercem lub inne poważne choroby, aktualne przyjmowanie antydepresantów oraz chemioterapii.
…………………………………………………….

Kakao jest lekarstwem otwierającym nasze Serca na przepływ miłości oraz kontaktuje nas z Wewnętrzną Mocą. Oczyszcza nas z zastałych/ ukrytych emocji dając nam więcej wewnętrznej przestrzeni. Ta święta roślina jest wspaniałym pomocnikiem wewnętrznej integracji, głębszego wsłuchania się w swoją duszę oraz nawiązania głębszej relacji ze swoim ciałem. Przy niej budzi się przepływ Życia i kreatywność. Kakao otwiera nasze zmysły, dzięki czemu możemy czuć więcej przyjemności w życiu codziennym. Rozjaśnia także nasz umysł by łatwiej dostrzec naukę pochodzącą z naszego serca.
……………………………………………………………….

Ceremonialne Kakao znacznie różni się od zwykłej czekolady, którą można zakupić w sklepie. Surowe ziarno kakaowca jest bardzo bogate w składniki odżywcze. Jego działanie jest potężne zarówno na ciało fizyczne jak i emocjonalne. .

Właściwości Kakao Ceremonialnego:

Kakao to najlepsze na świecie źródło magnezu, chromu, żelaza oraz dobrze przyswajalnego przez organizm wapnia, najprawdopodobniej jest to także najlepsze źródło manganu. Jest również jednym z najlepszych źródeł cynku i miedzi. Wszystkie składniki potrzebne dla zdrowego metabolizmu są w ziarnach kakaowca.

Surowe kakao zawiera największą koncentrację antyoksydantów, więcej niż jakiekolwiek inne jedzenie. Chronią one nas przed wolnymi rodnikami, które atakują nasze DNA, powodują różne choroby i są przyczyną starzenia się organizmu.

Kakao ma bardzo dobry wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Wszystko to dzięki epikatechinie, która jest flawonoidem. Według badań flawonoidy poprawiają ukrwienie mózgu, poprawiają pamięć krótkoterminową i krążenie krwi. Skutecznie obniżają ciśnienie tętnicze.

Kakao podnosi poziom serotoniny (tzw. hormon szczęścia) w mózgu. Jest to jeden z głównych neuroprzekaźników występujących w ludzkim organizmie. Pomaga przy stresie i depresji.

Anandamid jest endorfiną, która jest naturalnie produkowana po wysiłku fizycznym. Kakao to jedyna roślina, która go zawiera. Anandamid jest uwalniany, gdy mamy dobre samopoczucie.

Wbrew powszechnej opinii ziarna kakaowca nie zawierają za wiele kofeiny. Wiadomo, że kakao zawiera teobrominę, substancję zbliżoną do kofeiny. Ale nie stymuluje ona układu nerwowego. Wspiera za to układ sercowo-naczyniowy.

Surowe kakao zawiera, także kwasy tłuszczowe Omega-6, witaminę C oraz Fenyloetyloaminę (PEA) – jest ona produkowana w naszym organizmie, kiedy jesteśmy zakochani, pomaga także zwiększyć czujność i poprawić skupienie.
……………………………………………….

Prowadzący: EosCris & Robert Noble

Data i godzina ceremonii: 11.11.2018r – godzina: 17.00 – 21.00

Koszt: 180zł płatność przelewem na konto do 7.11.2018r, płatność na miejscu w dniu Ceremonii (jak będą wolne miejsca) 250zł. W momencie kiedy uczestnik, nie pojawi się na Ceremonii pieniądze nie zostaną zwrócone, chyba, że poinformuje nas o tym nie później niż 3 dni przed Ceremonią.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń (wpłat na konto).

Dane do przelewu: NR konta: 28 1090 1359 0000 0001 1038 1499 Tytuł przelewu: Imię i nazwisko Poznań Ceremonia Kakao, data warsztatu, nr. Telefonu

Kontakt: email: irn@instytutnoble.pl; nr Tel: 795-961-238

Prosimy potwierdzić swój udział telefonicznie bądź mejlowo.

Namaste
Eos & Robert

#kakaoceremonialne, #otwarcieserca, #celebracjażycia, #koncertmispoznań, #medytacja, #duchowość, #mindfulness

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *