7 korzyści zdrowotnych terapii wibroakustycznej

Terapia dźwiękiem jest metodą leczenia, która polega na wykorzystaniu dźwięku, rytmu i muzyki, aby poprawić zdrowie i samopoczucie pacjenta. Może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, takich jak stres, bóle głowy, bezsenność i problemy z koncentracją.

Jedną z form terapii dźwiękiem jest terapia wibroakustyczna, która polega na wykorzystaniu drgań dźwiękowych do masowania ciała pacjenta. Drgania te są generowane przez specjalnie skonstruowane krzesła lub maty, które emitują dźwięki o różnej częstotliwości. Terapia ta pozwala na lepsze dotlenienie tkanek, zwiększenie elastyczności stawów, a także redukcję napięcia mięśniowego, bólu i stresu.

Terapia dźwiękiem jest również często stosowana w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, takich jak depresja i lęk. Dźwięki i muzyka mogą pomóc pacjentom w relaksacji i redukcji stresu, a także w poprawie nastroju i przywróceniu równowagi emocjonalnej.

Warto pamiętać, że terapia dźwiękiem jest skuteczna tylko w połączeniu z innymi formami leczenia, jak np. psychoterapią, farmakoterapią, czy też fizjoterapią.

Kiedy terapia wibroakustyczna jest stosowana w połączeniu z innymi modalnościami wibracyjnymi, takimi jak olejki eteryczne i Reiki, powstaje coś, co Don Estes nazywa „rezonansem sensorycznym”, w którym jednostka jest kąpana w harmonicznych częstotliwościach, które integrują cały mózg i ciało w stan spokoju.

Kiedy umysł i ciało są w stanie spokoju, mogą wystąpić wszelkiego rodzaju korzyści zdrowotne.
  1. System limbiczny otrzymuje sygnał, aby powrócił do spokojnego stanu i z czasem pomaga ciału lepiej się regulować i być bardziej odpornym na czynniki stresogenne.
  1. Aktywowana jest reakcja relaksacyjna, która tworzy kaskadę pozytywnych fizycznych i emocjonalnych korzyści zdrowotnych.
  1. Tętno zwalnia, a zmienność rytmu serca (HRV) poprawia się, co jest wskaźnikiem odporności na stres.
  1. Obniża się ciśnienie krwi, co zmniejsza ryzyko udaru i zawału serca.
  1. Mięśnie rozluźniają się, co z kolei może zmniejszyć ból spowodowany napięciem i skurczami.
  1. Ból zmniejsza się dzięki połączeniu zwiększonego odprężenia i wzrostu „szczęśliwych” hormonów.
  1. Zwiększa się krążenie, które odżywia komórki i narządy.

Reasumując, w czasach, gdy ludzie szukają zdrowych alternatyw dla walki ze stresem, bólem i chorobami, powinniśmy ponownie rozważyć starożytną mądrość wibracyjno-dotykową. Nowoczesna technologia umożliwia obecnie zastosowanie tej metody uzdrawiania i udostępnienie jej szerszej populacji.

Po więcej odsyłamy Was do tego artykułu —>>>> Wibracja dźwięku jako metoda uzdrawiania


misykrysztalowe.pl

Źródło: Internet

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *