Wszystko ma częstotliwość wibracji, łącznie z nami. Częstotliwości dźwięku wpływają na to, jak się czujemy. Dlatego poszczególne piosenki i rodzaje muzyki często wywołują u nas określony rodzaj emocji. Uzdrawianie poprzez dźwięk jest starożytną techniką uzdrawiania, polega na wykorzystaniu częstotliwości tonalnej, aby wprowadzić ciało w stan równowagi i harmonii wibracyjnej.
Jak to działa?
Podczas naszej sesji uzdrawiania dźwiękiem, znanej również jako Ceremonia Dźwięku, zazwyczaj uczestnik kładzie się na podłodze na karimacie, okrywa się miękkim kocem. Skupia swoją uwagę na dźwiękach i po prostu słucha i zaczyna rozluźniać swoje ciało. Pomaga mu przy tym swobodne oddychanie. W tym czasie gramy na różnych instrumentach, a uczestnik „kąpie się” w kojących dźwiękach i wibracjach, które otaczają go z każdej strony. Na naszym medytacyjnym koncercie wybrzmiewają akustyczne dźwięki, które są częstotliwościami dźwiękowymi, spowalniającymi fale mózgowe do stanu głęboko regenerującego, który aktywuje system samoleczenia organizmu.
Misy kryształowe, gongi, misy tybetańskie, kamertony, bębny i grzechotki to instrumenty, które stosujemy najczęściej podczas naszych uzdrawiających sesji. Wiemy, że każdy instrument, który używamy uzdrawia.
Każdy instrument służy innemu celowi. Na przykład misy kryształowe są dostrojone do głównych centr energetycznych siedmiu czakr. Za to gong pomaga rozładować napięcie w ciele oraz stymuluje układ gruczołowy i nerwowy.
Bębny mają za zadanie, wprowadzić uczestnika w głęboki uzdrawiający trans. Grzechotki wyciągają z podświadomości, to co głęboko ukryte i nam nie służy.
I chociaż uzdrawianie dźwiękiem zyskało na popularności w ostatnich latach, jest to metoda uzdrawiania, która sięga wstecz. Od śpiewów wokalnych po instrumenty, takie jak misy tybetańskie, bębny szamańskie i inne, w każdej kulturze na Ziemi znajdziesz jakąś formę uzdrawiania dźwiękiem – Mówi się, że uzdrawianie dźwiękiem sięga 40 000 lat wstecz, kiedy rdzenni Australijczycy używali starożytnych didgeridoos do leczenia. Jednym z historycznych przykładów uzdrawiania dźwiękiem są komory dźwiękowe stworzone przez starożytnych Egipcjan w piramidach.
4 korzyści z uzdrawiania dźwiękiem:
1. Dźwiękoterapia jest super relaksująca.
Głęboki relaks to jedna z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych korzyści płynących z terapii dźwiękiem. Dźwięki przenikają nasz system nerwowy, przywracając mu harmonię. Jeśli nie masz konkretnego celu podczas trwania sesji, to nic nie szkodzi, sam relaks przy dźwiękach i wibracji uzdrawia. Warto odpoczywać w samych dźwiękach. W naszym pędzącym świecie, zagonionym życiu, zawsze możemy korzystać z przyjemnych wibracji, podczas uzdrawiających sesji.
2. Pomaga usuwać blokady energetyczne.
Na naszych Ceremoniach niektórzy ludzie doświadczają głębokiego uzdrowienia podczas terapii dźwiękiem, ponieważ wibracje dźwięku otwierają ich, oczyszczając i równoważąc ich czakry oraz uwalniają zablokowaną energię w poszczególnych miejscach w ciele. Można rzec, że dźwięk masuje tkanki głębokie a energia, która przepływa podczas trwania sesji pozostawia uczucie równowagi, uzupełnienia, odprężenia, błogości.
Czasami może się zdarzyć, że uczestnik może odczuwać w ciele fizycznym przechodzącą energię, czasem nawet ból, znaczy to tyle, że energia dźwięku uzdrawia, poprzez udrożnienie kanałów energetycznych danego miejsca. W tym czasie, uczestnik powinien skupić całą swoją uwagę na oddechu aby pomóc energii swobodnie oczyścić dane miejsce. Uzdrowić je. Oddech sam w sobie ma moc uzdrawiania.
3. Poprawia zdrowie fizyczne.
Korzyści, które płyną z terapii dźwiękiem mogą obejmować: poprawę snu, zmniejszenie przewlekłego bólu, ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cholesterolu i zmniejszenie ryzyka chorób serca, uzdrawia komórki rakowe, likwiduje bóle migrenowe, przyspiesza gojenie się ran czy wszelkich kontuzji i wiele innych dolegliwości fizycznych, ale również niesamowicie potrafią dodać energii.
4. Wspiera dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i duchowe.
Terapia dźwiękiem leczy również na poziomie mentalnym i emocjonalnym. Uzdrawianie dźwiękiem pomaga zmniejszyć stres, niepokój i depresję. Równoważy i oczyszcza umysł oraz prowadzi do odnowionego poczucia celu, dobrego samopoczucia, spokoju, spełnienia i szczęścia.
Czego można się spodziewać w trakcie i po sesji uzdrawiania dźwiękiem.
Podobnie jak w przypadku większości alternatywnych metod leczenia i praktyk medytacyjnych, doświadczenie każdego jest inne. I podczas każdej sesji mogą pojawić się inne odczucia. Większość ludzi poczuje się bardzo zrelaksowana i spokojna podczas uzdrawiania dźwiękiem; niektórzy mogą mieć wizje, otrzymywać kreatywne pomysły, inspiracje poczuć uzdrowienie. A niektórzy mogą mierzyć się ze swoimi traumami, lękami, ograniczeniami, zdarzeniami z przeszłości itp. W tym czasie mogą pozwolić sobie aby moc dźwięku uzdrowiła wszystkie te blokady.
Co niektórzy podczas sesji, mogą poczuć oddzielenie od swojego ciała i mogą unosić się nad nim w „bezczasie” . Jest to stan w którym nie całkiem śpisz ale też nie całkiem jesteś obudzony. W tym stanie dochodzi do dobrej regeneracji wszystkich tkanek w ciele fizycznym, gdyż świadomy umysł jest w stanie zawieszenia i nie przeszkadza w uzdrowieniu. Niekiedy uczestnicy wychodzą z takiej sesji naładowani, jakby byli podłączeniu do prądu. To wszystko wpływa pozytywnie na całą istotę. Dlatego ciężko jest mówić, jak wygląda sesja z dźwiękami, bo każdy odbiera ją całkowicie inaczej.
Po Ceremonii Dźwięku, należy wziąć oczyszczającą kąpiel z intencją całkowitego oczyszczenia z tego co się uwolniło podczas sesji i należy pić większe ilości płynów, które pozwalają wypłukać z organizmu toksyny, które zostały uwolnione w ciele podczas dźwiękowej sesji. Warto przyglądać się sobie w najbliższych dniach i zapisywać wszelkie myśli, obrazy, które się w tych dniach pojawią. Mogą to być znaki od naszego Wyższego Ja, które będą odpowiedzią na nasze wyrażone intencje podczas Ceremonii Dźwięku.
Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam nieco temat terapii dźwiękiem i zapraszamy Was ciepło do organizowania w Waszym mieście Ceremonii Dźwięku z naszym udziałem.
Namaste
EosCris & Robert Noble
0 komentarzy